Jdi na obsah Jdi na menu

Autor

Jmenuji se Jan Slabý a jsem amatérský fotograf a velký fanoušek letectví (ne náhodou jsem studoval obor technologie letadel na Českém vysokém učení technickém v Praze, Fakultě dopravní). Focení se věnuji již od svého dětství, nicméně na tyto stránky umisťuji fotky pořízené až poté, co jsem si pořídil digitální zrcadlovku. Tu jsem si pořídil z velké části na popud leteckého serveru planes.cz, kam posílám své fotogafie.

 

Na těchto stránkách bych se s Vámi rád podělil o své fotogafie, u nichž bych byl nerad, kdyby mi zůstaly doma „v šuplíku“. Zpočátku jsem sem dával pouze fotografie letadel, ale později jsem svá fotoalba rozšířil i o snímky další techniky, stejně jako přírody, lidí a architektury. Autorem několika zde umístěných fotografií je jeden z mých kamarádů, Radek Schwarz, kterému bych tímto chtěl poděkovat.

 

Co se týče mého vybavení, od dětství jsem měl několik fotoaparátů, ale o opravdovém fotografování se dá hovořit až od té doby, co jsem si pořídil klasickou zrcadlovku od značky Minolta, která byla ještě na kinofilmy. V roce 2010 jsem Minoltu klasickou zrcadlovku vyměnil za novější, digitální, konkrétně za Canon EOS 550D s dvěma setovými objektivy 18-55 a 55-250mm. Na jaře roku 2011 jsem si navíc zakoupil ještě objektiv 120-400mm od Sigmy.

 

Kdybyste měli zájem o focení na zakázku či o publikování mých fotografií, kontaktujte mě na

e-mailu